Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall bedriva marknadsföring samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 35 519 | 34 925 | 16 720 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 3 936 | 6 688 | 2 378 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 3 899 | 6 685 | 2 365 |
| Årets resultat (tkr) | 3 073 | 5 277 | 1 866 |
| Summa tillgångar (tkr) | 13 419 | 13 151 | 5 967 |
| Antal anställda | 51 | 44 | 30 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 35 519 | 34 925 | 16 720 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 3 936 | 6 688 | 2 378 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 3 899 | 6 685 | 2 365 |
| Årets resultat (tkr) | 3 073 | 5 277 | 1 866 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 2 692 | 302 | 287 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 10 727 | 12 849 | 5 681 |
| Tillgångar (tkr) | 13 419 | 13 151 | 5 967 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 6 154 | 6 081 | 2 841 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 1 944 | ||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 5 321 | 7 070 | 3 126 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 13 419 | 13 151 | 5 967 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 3 000 | 150 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 51 | 44 | 30 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 696 | 794 | 557 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 11.1% | 19.1% | 14.2% |
| Soliditet | 45.9% | 46.2% | 47.6% |
| Kassalikviditet | 201.6% | 181.7% | 181.7% |
MidSale Consulting AB är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 2 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-12.
Bolaget skall bedriva marknadsföring samt därmed förenlig verksamhet.